Jak pečovat o citlivou pleť?

Máte citlivou kůži, která okamžitě reaguje na téměř všechnu kosmetiku zarudnutím, pálením nebo se na ní objeví zaschlá kůže a pupínky? Nechejte se inspirovat naším článkem, který vám poradí, na co si dát pozor a čeho se pro jistotu úplně vyvarovat.

Vypozorujte, co vám nedělá dobře

Pak máte pleť, která má vysoký práh citlivosti. Musíte si sami vypozorovat, co jí nedělá dobře a čím si ji chránit. Určitě se nevystavujte přílišné zimě či naopak vedru nebo silnému větru. Zajisté vám nebudou dělat dobře pikantní pokrmy a v neposlední řadě si musíte vybírat takové kosmetické prostředky, které vaši pleť ještě více nepoškodí. Vyvarujte se různým peelingovým kosmetickým přípravkům a jiným abrazivním prostředkům.

Jak naopak vaší pleti pomoci?

Většinou je citlivá pleť velmi suchá, proto je vhodné ji hydratovat a vyživit. Můžete tak učinit díky avokádu či esenciálním olejům z růže. Tyto prostředky zamezí dalšímu vysychání pleti a zároveň zanechá za sebou ochranný film.

Odstranění odumřelých buněk

Pokud chcete odstranit odumřelé buňky, pak můžete dvakrát do měsíce aplikovat enzymatické prostředky, které jsou k vaší pleti šetrné. Pro zklidnění použijte také pleťovou masku a opět potom nezapomeňte pleť hydratovat. Že máte navíc ještě vrásky? Bojujte i proti nim a vybírejte si opět šetrnou přírodní kosmetiku a tu, která neobsahuje parfemaci.

Pozor na pokožku kolem očí! Je velmi sensitivní a je tak daleko citlivější na různá podráždění než ostatní části obličeje!

Čemu se vyvarovat?

Snažte se omezit pobyt v zakouřených prostorách, prašných místech a klimatizovaných místnostech. Pokud jste zvyklá chodit silně nalíčená, opět tím poškozujete svou citlivou pleť. Zapomeňte tak i na umělé řasy a silný nános očních stínů, hlavně těch zelených, které obsahují mimo jiné oxid chromu, který je pro citlivou pleť hotovou pohromou.

1 komentář u „Jak pečovat o citlivou pleť?

  1. Dany

    Děkuji za rady. No s mojí pleti je to trochu komplikovanější. Mám ji poměrně dost mastnou, ale přitom na některých místech jako je čelo, nos a brada vysušenou. Se sklonem k tvorbě akné a do toho už pár vrásek. Takže babo rád. Odhodlávám se teď k vyzkoušení tohoto http://ecokoreanbeauty.com údajně korejského zázraku. Nějaké zkušenosti s podobným tipem pleti jako mám já?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.