Plná moc – vzor formulář ke stažení

K čemu slouží plná moc?

V běžném životě je možné při právním úkonu se nechat zastoupit fyzickou nebo právnickou osobou. Pořebujete-li pověřit jinou osobu k určitým úkonům, tak plná moc je jedním ze způsobů, jak toto zastoupení učinit. Jedná se o smlouvu uzavřenou mezi zmocněncem (ten, co zastupuje) a zmocnitelem (ten, který se nechává zastoupit). Plná moc je pak dokladem, kterým se zmocněný prokazuje vůči třetím osobám, se kterými za zmocnitele jedná.

Existuje ještě tzv. všeobecná-generální plná moc, která se především uděluje advokátům k zastupování před soudem. V této moci není ale specifikován určitý úkon. Je vydávána v plném rozsahu pro zmocněnce (nejčastěji advokát) pro zastupování a činění veškerých právních úkonů za zmocnitele.

Několik důležitých bodů, na které nesmíte zapomenout:

 1. V plné moci musí být jednoznačně uvedeno kdo koho a k čemu opravňuje. Tzn. jednoznačně identifikován zmocnitel a zmocněnec.
 2. Pro jednání před úřady je vhodné na plné moci podpisy jak zmocněnce tak zmocnitele notářsky nebo úředně ověřit.
 3. V plné moci se musí vždy přesně a výslovně objevit , na které úkony se pověření vztahuje.
 4. Důležité je také uvést po jakou dobu zplnomocnění k uvedenému právnímu úkonu trvá.
 5. Musí obsahovat datum a místo podpisu plné moci.
 6. Nesmíte zapomenout na podpisy zmocněnce a zmocnitele. Někdy postačí jen podpis zmocnitele.

Konec platnosti plné moci : Občanský zákoník podle §33b říká, plná moc zaniká tehdy:

 • je-li odvolána zmocnitelem
 • je-li vypovězena zmocněncem
 • provedením úkonu, na který byla omezena
 • zemře-li zmocněnec


plná moc

plná moc

plná moc (dokument .doc 27 kB)

52 komentářů u „Plná moc – vzor formulář ke stažení

 1. Monika Rihová

  Dobrý večer, mám dotaz..maminku mi jsme museli bohužel odvést do nemocnice na vanoční svátky, protože je po mrtvičce a potřebovali by jsme vyzvednout důchod z pošty a nevíme jak postupovat..asi není možné ji někam dopravit…můzete mi napsat jak mám postupovat…popřípadě co všechno mám v plné moci uvét a kde se mám obrátit..jestli na právnika..nebo na notáře…vůbec nevim jak mám postupovat..děkuji Rihová..

 2. Martina

  Dobry den, ziji v Rakousku a potrebovala bych predat me matce plnou moc na zruseni konta a duchodoveho sporeni v Ceske sporitelne. Muzu ji se sepsat zde a i nechat overit, nebo co pro to musim udelat? Dekuji

 3. Michaela

  Dobrý den, žiju v zahraničí a nemohu se v CR dostavit na zápis ke studiu. V takových případech vyžadují plnou moc. Je nějaká možnost vyřídit plnou moc že zahraničí?

 4. Jan Holeček

  Dobrý den,
  na zastupování otce na úřadech, Postačí úředně ověřené podpisy na poště? Děkuji za odpověď.

 5. Anna

  dobrý den chtěla jsem se zeptat muže dcera která je zákonný zástupce nezletilé dát prarodičum nezletilé plnou moc když musí odcestovat na delší dobu do zahraničí a nezletilá bude u prarodiču ?

 6. ripcsik

  dobrý den nevím jak postupovat když maminka nemůže chodit tudíš nemuže si nechat ověřit podpis u notáře
  tak jak dále postupovat děkuji

 7. Nikola Sasynova

  Dobrý den,
  žiji v zahraničí a potřebuji si vyzvednout diplom ohledně ukončení studia, abych jej mohla doložit u zdravotní pojišťovny. Žiji ale v zahraničí, je nějaká možnost předat plnou moc k vyřízení ze zahraničí?
  Předem děkuji za odpověď,
  Sasynová

 8. Dita

  chci se zeptat, jestli se da nejak vyridit plna moc na dalku, ziju mimo CZ a potrebuji aby mi rodinny prislusnik v cesku neco na uradech vyridil, eventualne vybral penize na poste, atd. dekuji.

 9. Venca

  Mám rozhodnutí soudu o tom, jak a kdy mám právo vyzvedávat moji dceru od její matky. Pracuji na směny a občas se mi nepodaří vyměnit službu. Mohu vystavit plnou moc mé matce (babičce) k vyzvednutí mé dcery v místě a čase stanoveném rozsudkem??

 10. Jiří Hájek

  Jak napsat do plné moci, zastupování na veškerých úřadech, převzetí doporučených dopisů na poště. U koho ověřit plnou moc. Postačí úředně ověřené podpisy na poště? Děkuji za odpověď.

 11. vera

  Jak mam napsat plnou moc pro meho otce, aby mohl prevzit byt, ktery je psany na me jmeno a disponovat s nim. Ja ziju v cizine a nutne potrebuji prevzit smlouvu a klice od bytu. Dekuji.

 12. Petr

  Dobrý den, můj děda pobírá důchod je invalida, důchod mu chodí na kartu tak se nemá jak pro něho dostavit, chce abych to vyřídil po 1. dřív to dělala mamina ale ta je ( není mezi námi ) :( ale problém je takový že karta , skončila platnost, tudýž jsem to zkoušel ale nepustilo mi to, Prosím poraď te mi co a jak to mám udělat? Nějaká plná moc, asi budu muset do banky si myslím. Děkuji o radu

 13. Mia

  Dobrý den,
  Mohu se zeptat musí být podpis v plné moci mého otce, když je teď v zahraničí. Chtěla bych, nechat přepsat na sebe auto.

 14. mirka

  dobry den ziju v holandsku uz 8let,jsem ceska.Ma kamaradka jede na dovolenou z holandska do Ceske republiky a rada by si vzala sebou moji dceru ma 6 let.chtela bych se zeptat jak mam napsat plnou moc
  dekuji moc Mirka

 15. zdeněk váňa

  dobrý den chtěl bych se zeptat jestli můžu dát někomu plnou moc když jsem v zahraničí

 16. Marie

  Dobry den,
  muzete mi prosim poradit jak napsat plnou moc pro doprovod nezletile osoby letadlem.
  Dekuji.Marie

 17. NIKOLA

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nevite jak zrusit generalni plnou moc, neboli jak ma vypadat. Moc dekuji a preji krasny zbytek dne

 18. Julie Klemparova

  Dobry den prosim potrebuji poradit muj syn byl zadrzen ve Svedsku . Mam kontakt pouze s jeho advokatem a potrebuji ukoncit se spetnou platnosti pracovni pomer u agentury pro kterou pracoval a ktera mu uctuje za kazdy zameskany den tisic korun, mzdu mu tez nevyplatili poslala jsem jim potvrzeni o zadrzeni vydane ceskou policii na mou zadost. Dekuji za odpoved Julie

 19. Adéla

  Dobrý den,
  potřebovala bych pomoc. Jsem momentálně v zahraničí a domů mi přišla pošta do vlastních rukou, bohužel jsem nezanechala plnou moc. Dá se plná moc poslat ze zahraničí?
  Předem děkuji za odpověď

 20. Lali

  Dobry den,
  jsem cizinka mam dat plnou moc k zajezdu do Anglie ale je mi teprv 13. Muj zakonny zastupce jede do Italie a potrebuju toto splnit co nejrychleji. Je opravdu nutne mit plnou moc i se seznamem cestujicich?

 21. Ouzká Pavla

  Dobrý den, potřebovala bych plnou moc ke všem úkonům v době kdy bude manžel pryč pracovně v zahraničí a stát se může cokoliv…. např. vyzvednutí doporučené pošty do vl.rukou…případné řešení kolem auta (bude v něm jezdit tchán…po dobu nepřítomnosti manžela)….apod. Je nutné vše vyjmenovat a co když na něco zapomeneme a zrovna na to tu plnou moc budu potřebovat…. Děkuji

 22. Alan

  jak mam psat zrušení Generální plná moc vzor?
  Jsem cizinec a před 5 měsíce dal jesm důvěryhodného kamarádka „je češka“ generální plné moci, ale ona mě vydírá, takže jak bych měl zrušit plnou moc, dal jsem jí plnou moc, protože odcházím z ČR,
  Děkuji předem za vaši pomoc
  Zde je můj e-mail: janzeus1@hotmail.com

 23. Martin

  Dobrý den,mám stejný dotaz jako paní Věra s rozdílem, že jsem syn a moje mamka je takév nemocnici (nechodící) a potreboval bych vybirat její důchod,šeky na poště a dále ji zastupovat v různých záležitostech. Dekuji za brzkou odpověď.

 24. Věra

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co máme dělat
  Manžel je dlouhodobě v nemocnici (nechodící) a potrebovala bych vybirat jeho duchod a dale jej zastupovat ruznych záležitostech. Dekuji za odpoved.

 25. Votočková

  Dobrý den,chci se zeptat,jak mám napsat plnou moc o zrušení smlouvy u jedné firmy?Mají můj podpis a prý s tím mohou nakládat,jak uznaj za vhodný,tak proto potřebuji zrušit plnou moc…Děkuji za odpověď Votočková

 26. Veronika Černá

  Dobrý den, také bych potřebovala poradit co vše udělat pro plnou moc na dálku, abych nic neopomenula. Švagr má potíže a žije v Anglii. Předem děkuji Veronika

 27. Černý Ivan

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jak mám postupovat při odhlášení auta svého otce, který je dlouhodobě nemocen a je umístěn v ústavu. Děkuji předem za odpovědˇ s pozdravem Černý.

 28. Zdenek Korinek

  Prosim o Priklad formulare potrebny pro vystaveni a prevzeti kopie Meho rodneho listu na matricnim urade . Predem dekuji , S pozdravem Zdenek .

 29. Miroslav

  Dobry den chtel bych se zeptat co mame delat
  Mama je v nemocnici a potrebovali by jsme vybirat jeji duchod a dale ji zastupovat ruznych zakezitostech. Dekuji za odpoved.

 30. Patrik

  dobry den, chci se zeptat, jestli se da nejak vyridit plna moc na dalku, ziju v kanade a potrebuji aby mi rodice v cesku neco na uradech vyridili, dekuji.

 31. Václav Vet

  Lze na shromáždění SVJ udělit plnou moc a současně zmocněnce zavázat k jednání v některých bodech programu k hlasování dle přání zmocnitele. Na př.při volbě výboru? Děkuji Vaclav Vet.

 32. Milan

  Dobrý den.
  Potřebujeme poradit jak máme postupovat,aby jsme mohli mít možnost nakládat s ůsporami manžela-ky,v případě jeho-její neschopnosti.Na př.dlouhodobý pobyt v nemocnici…
  Děkujeme

 33. Šárka

  Moc děkuji.
  Potřebovala jsem pro taťku, abych za něho mohla vyřídit věci na úřadech. Super !!!
  S pozdravem Šárka

 34. Jana

  Syn jede na studijní pobyt na rok do USA, může mě zplnomocnit na tuto dobu k „veškerým právním úkonům, které je oprávněn sám činit“?

 35. Macek

  Ahoj:-)Syn jede s Babickou k mori a je potreba k tomu souhlas i otce.Postaci mi tento formular?Ma se dat jeste overit podpis?

 36. DÁŠA

  ČAU LIDI, VEZU DĚTI K RODIČŮM NA PRÁZDNINY, DOUFÁM, ŽE TOTO VYPLNIT BUDE STAČIT PRO OŠETŘENÍ NAPŘ. NA POHOTOVOSTI, KDYBY SI, NEDEJ BOŽE, KLUCI TŘEBA ZLOMILI NOHU:-(

 37. magda

  Nevíte,jestli se tento formulář plné moci dá použít do zábavního parku Bongo?Tam je totiž napsáno,že děti od sedmi let(já mám 12) mohou jít do bonga bez doprovodu dospělých pouze když budou mít vyplněný zde uvedený formulář plné moci.

 38. haxhija ptra

  Dobry den,nemohl by ste mi poradit jak ma znit plna moc na pro doprovod nezletile osoby letadlem?Dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.