Formuláře VZP ke stažení – platné za rok 2009

Formuláře jsou dostupné ve formátu pdf. Lze je jednoduše vytisknout, vyplnit a následně s vlastnoručním podpisem předat na VZP nebo zaslat poštou.

.

1. Formuláře pro zaměstnance

Žádost o vrácení přeplatku na pojistném na zdravotní pojištění

Pokud je úhrn záloh na pojistné, zaplacených za dané období ve zdravotním pojištění, vyšší než pojistné na zdravotní pojištění, jedná se o přeplatek pojistného. V tomto případě je pojišťovna povinna přeplatek vrátit plátci pojistného, pouze pokud není jiného závazku vůči zdravotní pojišťovně (dlužné pojistné). Příslušná zdravotní pojišťovna je povinna vrátit přeplatek pojistného do jednoho měsíce ode dne, kdy tento přeplatek zjistila.

žádost o vrácení přeplatku VZP (dokument .pdf 137 kB)

Potvrzení zaměstnavatele

Zaměstnavatel je dle zákona povinen písemně potvrdit zaměstnanci úhrn vyměřovacích základů za kalendářní rok, z nichž bylo za zaměstnance odvedeno pojistné.

potvrzení zaměstnavatele VZP (dokument .pdf 127 kB)

.

2. Formuláře pro zaměstnavatele

Přihláška zaměstnavatele – plátce pojistného

Formulář slouží k přihlášení zaměstnance do registru plátců VZP, případně k nahlášení změn údajů a ukončení, zrušení nebo likvidace společnosti.

přihláška zaměstnavatele – plátce pojistného VZP (dokument .pdf 303 kB)

Hromadné oznámení zaměstnavatele

Formulář slouží k hromadnému přihlašování a odhlašování zaměstnanců, hlášení změn k nim a dalších stavů.

hromadné oznámení zaměstnavatele VZP (dokument .xls 27 kB)

Přehled o platbě pojistného na zdravotní pojištění zaměstnavatele

Tento formulář vyplňují zaměstnavatelé, kteří v daném měsíci, za který se hlášení podává, byli povinni odvést VZP pojistné za své zaměstnance, případně bývalé zaměstnance pojištěné u VZP. Přehled se odevzdává nejpozději v den splatnosti mezd za předchozí měsíc.

přehled o platbě pojistného na zdravotní pojištění zaměstnavatele VZP (dokument .pdf 122 kB)

přehled o platbě pojistného na zdravotní pojištění zaměstnavatele VZP (dokument .xls 118 kB)

.

3. Formuláře pro pojištěnce

Oznámení pojištěnce

Formulář je určen ke splnění oznamovací povinnosti, kterou pojištěnci ukládá ustanovení § 12 písm. a) a k) zák. č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. Oznámení se týká příjmení, jména, adresy pobytu, plátce pojistného, způsobu placení nebo čísla účtu.

oznámení pojištěnce VZP (dokument .pdf 397 kB)

Evidenční list zdravotní pojišťovny

Pokud se rozhodnete změnit zdravotní pojišťovnu a zaregistrovat se u VZP, je potřeba se dostavit do úřadovny ÚP VZP a vyplnit tento formulář, který má 4 propisovací listy – originál a 3 kopie. Každý list je označen logem VZP a kódem pojišťovny 111.

evidenční list zdravotní pojišťovny VZP (dokument .pdf 305 kB)

Prohlášení o dlouhodobém pobytu pojištěnce v cizině

Vyplňí pojištěnec v případě dlouhodobého pobytu v cizině (trvajícího déle než 6 měsíců), který tak může být vyjmut ze zdravotního pojištění. Před odjezdem do zahraničí je pojištěnec povinen odevzdat průkaz pojištěnce VZP. Po návratu je povinen opětovně se přihlásit na VZP a předložit doklad o zdravotním pojištění v cizině a jeho trvání.

prohlášení o dlouhodobém pobytu pojištěnce v cizině VZP (dokument .pdf 297 kB)

.

Více podrobných informací lze nalézt na http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Platci/formulare/

3 komentáře u „Formuláře VZP ke stažení – platné za rok 2009

 1. Marek

  zdravim byl na nas spachan zrejme naky podvod kdy si nas revirni bratrska prevedla sama bez naseho souhlasu mame postizenou ceru vera csocsova 19.1.2013.sloupnice 209.okr.svitavy.lekari nam ji odmitaji osetrit nebot zde neni nijaka spoluprace s touto pojistovnou .snazime se to resit avsak jedna pojistovna se vymlouva na druhou .nevime si rady zrejme podame trestni oznameni nic jineho nam asi nezbiva avsak tomu chceme predejit poradte prosim jak postupovat dekuji csocso 739884801

 2. Tkadlecová

  Dobrý den,

  potřebovala bych od března zrušit pojištění u VZP, protože budu pracovat a žít v cizině. Exituje na to nějaký formulář, který se dá stáhnout přes internet? Jsem totiž mimo ČR. Děkuji.

 3. Eva Švancarová

  Dobrý den,

  jsem pojištěncem VZP a potřebovala bych formulář na změnu příjmení a trvalé adresy.

  děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.