Pěstování rostlin ve skleníku

Pokud se chystáte pořídit si skleník, musíte si nejprve rozmyslet, jaký vybrat. Mezi nejvíce doporučované patří s hliníkovou konstrukcí a polykarbonátovou výplní. Velkou výhodou je to, že je pak skleník lehký a odolný proti poničení a proto vám vydrží dlouhé roky. Polykarbonát má výbornou tepelnou izolaci a propustí více světla materiály ostatní.

Jestli chcete pěstovat rostlinky s úspěchem, další důležitou volbou je substrát. Nejlepším substrátem je kompost, nebo kvalitní orná půda. Oba substráty se dají namíchat s rašelinou, hnojem či organickými hnojivy pro ještě lepší výsledek.

V případě pěstování zeleniny postupujte stejným způsobem, jako při pěstování venku, mimo skleník.  Dobře si ale rozmyslete, kam jednotlivé rostlinky zasadíte, aby si později nepřekážely, protože každá rostlina roste jinak dlouhou dobu. A jak bojovat s případnými škůdci? Základem je, aby byl skleník dobře větraný. Pozor, rostliny však nesmí být v průvanu! Čas od času je dobré lístky rostlinek shora pokropit vodou a opět vyvětrat, aby lístky částečně oschly a nedošlo k vytvoření plísně. Takto pěstované rostliny by se měly zalévat nejlépe ráno nebo večer a zalévat by se měla spíše půda než rostlina samotná.

1 komentář u „Pěstování rostlin ve skleníku

  1. Lucie

    Ahoj, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na ty skleníky z polykarbonátu. Rodiče budou zřejmě kupovat takový skleník a já mám strach, jestli se třeba z toho plastu a polykarbonátu nebudou uvolňovat nějaké škodlivé látky v takovém teple. Díky za názory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.