Energy Saver – další podvod nebo to opravdu funguje?

Nedávno na českém internetu objevila nabídka na úžasný přístroj Energy Saver Pro, který má po připojení do zásuvky uspořit až 70% nákladů na elektrickou energii. Podle výrobce tento přístroj zvyšuje efektivitu rozvodné sítě. Dá se říct že to je jakýsi filtr, který vyrovnává nežádoucí  napěťové špičky, změny napětí – tím optimalizuje využití energie a šetří tak náklady na elektrickou energii.

Nejsou to ale jen hezké oblbovací řeči? Není to je další podvod? Už jen z hlediska zdravého selského rozumu nelze připojit do elektrického rozvodu další spotřebič a ještě ušetřit. Přesto jsem trochu zapátral na internetu a přináším vám  velmi zajímavé zjištění.

Časopis dTest se na základě podnětů spotřebitelů na tento přístroj podíval trochu víc podrobněji a výsledek je očekávající: jedná se o další šikovně vymyšlený podvod a klamání spotřebitele. Tento velmi jednoduchý přístroj pouze sám spotřebovává energii a slibované úspory nezajistí.

Jejich internetové stránky působí velmi „zvláštně“. Kontakt na firmu těžko dohledatelný. Pokud se vám na jejich webu podaří jej najít, tak najdete jen adresu odkazují na kancelář kdesi v USA. Chybí údaj o výrobci, dovozci, homologaci, prodejci, IČO, … prostě nic.

Fotografie profesionálních techniků, kteří na jejich stránkách doporučují tento produkt, jsou samozřejmě z fotobanky. Jazykové mutace jejich stránek jsou úplně stejné, včetně profesionálních techniků, kteří mají akorát pozměněné jména.

A na závěr něco pro pobavení:

Teoreticky se ale s tímto přístrojem dá ušetřit elektrická energie. Když si jich koupíte tolik, kolik doma máte zásuvek a do všech je zastrčíte, tak už žádnou elektrickou energii z těchto zásuvek neodeberete…

Jaké jsou vaše zkušenosti a názory na tento podvod?

1 komentář u „Energy Saver – další podvod nebo to opravdu funguje?

  1. Azel

    Prve, co urobim, ked sa docitam o nejakom „zazracnom“ prostriedku, je, ze zadam do googla meno tohoto prorstriedku + slovo „podvod“ a vzdycky sa docitam, ze to podvod je. Ci uz ide o zazracny prostriedok na usporu elektriny, na nabratie svalov alebo nebodaj na nejaku pracu na doma. Taketo veci nie su, zial, nicim novym.

    Zvykajme si na to, ze zazraky sa nedeju a ked nas niekto chce presvedcit, ze hej, tak je to urcite preto, ze chce na nas len dobre zarobit. Ked sa docitam, ze mozem za 4 tyzdne vyzerat ako kulturista alebo ze mozem usetrit 75% nakladov na elektrinu, na tom sa mozem len zasmiat, lebo to su absurdne, nerealne sluby.

    Smutne je, ze este stale dost ludi tymto veciam veri podobne, ako kedysi uverili investicnym fondom alebo slubom o dvojnasobnych platoch (a stale sa nepoucili). Ludia, kedy zacnete rozmyslat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.