Doplňky interiéru ve stylu PROVENCE

Nejprve si musíme vysvětlit, co to vůbec znamená. Pro někoho jasná volba a jiný zalapá po dechu, co je to zase za novinku? Nejedná se o žádnou novinku ale o léta používaný a velmi oblíbený styl. Česky řečeno Provensálsko je velmi pohostinná země, která se nachází v jihovýchodní Francii. Tradice francouzského dekoru se datuje někde na rok 1800. Je to samostatný styl, který vyhovoval venkovskému bydlení.

Typickými znaky pro tuto oblast u Středozemního moře jsou podlahy z tvrdého dřeva, terakotových dlaždic a typické rustikální znaky. Tento venkovský dekor vás zahalí do své nostalgie. Řada kamenných ale i internetových obchodů se v poslední době začala zabývat prodejem doplňků v tomto stylu. Je to styl plný elegance a šarmu, ze kterého na vás dýchne atmosféra starých časů. Je to přesně pravý opak moderního stylu, který mnohdy působí až sterilně a studeně.

Oblíbený a útulný venkovský styl se opět vrací na scénu

Oblíbené jsou různé vázy s květinovými motivy, ptáčci a motýlci. Textilie jako jsou například ubrusy, útěrky, chňapky, ložní prádlo, závěsy a jiné. V kuchyni namísto klasického dřezu vídáte bílé keramické dřezy a stejně tak to platí i pro vybavení koupelen. Vše je podřízeno jemným barvám a designu zakládajícím se na přirozenosti.

Mezi další nenahraditelné bytové doplňky v tomto stylu patří vázy s čerstvými květy. Ozdoby nad dveřmi nebo přímo na dveřích jako je věnec z cibule nebo česneku jsou rovněž typické znaky. Bílé komody ošoupaného vzhledu. Kredenc bez dvířek nabízející pohled na uspořádané a jemné nádobí. Bylinky v romantických květináčích a levandule, jejíž vůně zahalí celou místnost.

Jemnost a útulnost na vás dýchá z každého koutku takto vybavené domácnosti. Dokonce kombinace s plechovými květináči, dózami a typickými plechovými hrníčky nepůsobí nijak těžce ve spojení s přírodními prvky jako je dřevo, jemný textil nebo proutěné koše. Tento styl je pohostinný stejně jako Provence. Útulnost, šmrnc, elegance, praktičnost a čistota. Jednoduchost, ve které spočívá krása.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.