Kreativní nápady pro vaše bydlení

Přináším pár rad a tipů jak si sami můžete zkrášlit svou domácnost. Nabízí se jednak levné řešení a také upotřebení věcí, které se vám doma třeba povalují. Kreativní a zruční jedinci určitě pár tipů uvítají.

Obrázky na stěnu
Máte dojem, že by vaše domácnost uvítala oživení interiéru v podobě obrázků? Tyto obrázky můžete vytvořit sobě domů na chalupu a také vhodné jako dárek. Využít můžete víka papírových krabic od bot a jiných věcí, různých velikostí. Připravíte si zbytky látek nebo balicího papíru. V podstatě jen obalíte víko do látky či dekoračního balicího papíru a z rubu hezky začistíte. Lze použít víka různých velikostí a na stěně to pak vypadá moc hezky a zajímavě.

Místo dveří žaluzie
Pokud se vám někdy stane, že budete mít pouze futra a dveře budou chybět, nezoufejte. Obzvlášť pokud bydlíte v pronajatém bytě. Nemusíte hned běžet kupovat do cizího bytu dveře. Velice dobře vypadá i místo dveří dřevěná žaluzie ale stejně tak může být za pár korun rákosová. Pokud jste zruční v šití lze místo závěsu rovněž ušít roletu. Rovný pruh látky, kde ve spodní části ušijete tunýlek, do kterého navléknete dřevěnou nebo kovovou lištu. Látka bude viset napnutá a nahoru se bude lépe rolovat. Zachytit jí v horní části můžete na mašle ze stejné látky nebo stužky, která bude ladit s látkou a vzorem.

Jak zužitkovat záclonky a různé látky?
Nedávno moje kočka chytala na okně mouchy a stalo se, že zachytla drápkem o záclonu a už to jelo. Záclonka byla v horní části dobrá. Tak jsem ji ustřihla do půlky okna a na spodní část jsem našila zbytek látky, ze starého květovaného povlečení. Líbilo se mi to natolik, že jsem se rozhodla ušít pro její praktičnost další takové záclonky. Ve spodní části totiž kryje lépe než záclona a proto nám nejde vidět dovnitř. Ocení hlavně ti, co bydlí v přízemí nebo mají naproti svých oken hned další okna. Poskytuje to mnohem více soukromí.

1 komentář u „Kreativní nápady pro vaše bydlení

  1. Denča

    Super tipy, jen škoda, že nejsou v článku nějaké fotografie pro představu a hlavně inspiraci. Chystám se zařizovat si takovýhle http://www.eurobydleni.cz/byty/garsoniera/prodej/ malý byteček a tak se inspiruji jak ho hezky zutulnit. No a kdy se mi ještě podařilo ten prostor i opticky zvětšit, tak to by byla paráda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.