Jak správně pečovat o sedací nábytek?

Aby nám sedací nábytek sloužil, co nejdéle a byl krásný, je potřeba se o něj dobře a pravidelně starat. Ať už máme sedačku čalouněnou nebo koženou, každá si zaslouží specifickou péči, která se vzájemně od sebe liší. Podíváme se dnes jak pečovat o sedací soupravu koženou i čalouněnou.

Péče o čalouněný nábytek

Čalouněný nábytek je výbavou téměř každé domácností. Jedná se tudíž o zatěžovaný a nejvíc znečištěný materiál. Jako prevence proti poškození, byste měli umístit nábytek tak, aby co nejméně trpěl. Neměl by stát v blízkosti radiátorů, kdy trpí jak povrchový materiál, tak polyuretanové výplně a dřevěná kostra nábytku. V blízkosti radiátorů se zvyšuje cirkulace vzduchu a tím pádem i prašnost. Rovněž pod oknem, kde působí sluneční paprsky, může docházet k předčasnému vyblednutí barev. Povrch udržujeme pravidelným vysáváním a případné nečistoty čistíme pomocí přípravků, zakoupené v drogérii. Různé pěny a postřiky. Rovněž je možné použití prostředků na čištění koberců nebo vlny. Dávejte pozor, aby nedošlo k promáčení tkaniny. Pokud dojde k polití sedací soupravy, ihned tekutinu nasajte, pomocí čistého hadru nebo houbičky. Svlékací potahy, je možné prát v automatické pračce na 40 stupňů.

Péče o kožený nábytek

Ať už se jedná o sedací soupravy nebo taburety, vyžadují občasnou impregnaci speciálními přípravky, které zvýší poddajnost a hebkost kůže. Opět platí stejné pravidlo, jako u čalouněného nábytku, že minimální vzdálenost od radiátoru, bude 40cm. Nábytek čistíme od větších nečistot vlhkým hadříkem a nezapomínáme pravidelně krémovat. V jiném případě bude mít kůže po nějaké době, tendenci praskat. Různé krémy v tubě nebo spreji dostanete koupit běžně v drogérii. Při pravidelném ošetřování, vám kožená sedací souprava, vydrží až 20 let.

1 komentář u „Jak správně pečovat o sedací nábytek?

  1. Karel

    A co takhle dřevěný nábytek? Který se dá třeba trochu obrousit a přelakovat a pak vypadá jak nový. I když dřevo je třeba mnohem více náchylnější než třeba železo nebo plast. Nedávno jsme kupovali šatník z kvalitnějšího robustního dřeva z tohoto shopu http://www.aminabytek.cz/skladovani-skrine/. Skřín máme v chodbě kde není žádné sluneční světlo a topení taky žádné. Tak jakou muže mít ta skřín životnost při běžném používaní. Počítám že zahradní nábytek na tom bude o něco hůř.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.