Jak usušit růže pro dekorace?

Pokud máte rádi dekorace ze sušených květin a rádi byste si z nich udělali výzdobu ve vašem bytě, pak se vám bude hodit několik našich rad. Nejvhodnější jsou růže, které určitě nejedna žena dostává od své drahé polovičky. Postup jejich usušení není složitý.

  • Růže dejte do nádoby s max. 1,5cm vody na dně. Růže spotřebuje postupně vodu a pomaloučku uschne. Trvá to ale tak 10 dnů.
  • Další metodou je sušení v mikrovlnné troubě. Výhodou je podstatné zkrácení času vysoušení. Další výhodou je, že barvy jsou více podobné těm původním. V mikrovlnné troubě používejte nejnižší teploty. Při tomto způsobu vysoušení spíše testujte a experimentujte. Pozor na to, aby jste květy s jemnými lístky nepřipálili.
  • Další způsobem je využití prostředků, které pohlcují vodu, obsaženou v rostlinách a vysušení urychlují. Nejvhodnější je silikagel. Jedná se o krystaly bílé nebo modré barvy, které po absorbování vlhkosti zrůžoví. Květiny vložíme do uzavřené nádobě. Na dno nasypeme 5 cm vrstvu silikagelu. Na tuto vrstvu rozložíme květiny, které silikagelem ještě zasypeme. Silikagel lze požít opakovaně, vysušíme ho na plechu v troubě.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.