Kolika let se dožívá kočka domácí?

Kočky žijící divoce se dožívají v průměru 3–5 let, zatímco kočka domácí se může dožít až 15 let. Na věk dožití kočky působí mnoho faktorů – její zdraví, výživa a i to, jestli chodí ven a vystavuje se tak nebezpečí úrazu. Podle statistik se kastrovaná zvířata dožívají delšího věku než nekastrovaná, které mají sklon více se toulat

Guinessova kniha rekordů uznává jako nejstarší kočku Poppy, která se narodila v roce 1990 v domě svých majitelů na jižním pobřeží Anglie. Dožila se rekordního věku 24 let. Odborníci se shodují na tom, že první dva roky života u kočky se rovnají 25 rokům života člověka. Poté jsou podle nich každé tři měsíce kočičího života asi rokem u člověka. Z tohoto pohledu se dá říci, že se Poppy dožila více než 100 let.

2 komentáře u „Kolika let se dožívá kočka domácí?

  1. Jana Fiedlerová

    já mám doma kočku ,a bude jí 21 .let letos v dubnu ,trochu špatně vidí ,ale jídlo jí chutná ,má ráda syrové ledvinky ,zakysanou smetanu,kuřecí maso vařené a jinak mi nepřipadá že by jí bylo tak hodně .Už moc nechodí po bytě ,nastěhovala se do klece po králíkovi,kde má pelech ,i nočník a je spokojená,nechá se pročesávat kartáčem ,pořád mně pozná když přijdu z práce tak volá abych šla k ní a pomazlila jí,cítí se spokojeně.Je kastrovaná ,od prvního mrouskání a je to obyčejný mourek.

  2. Vendulka

    Prosím mužu se zeptat kolik má naše kočka lidských když v kočičích lete je ji 1 předeem děkuju za odpověd :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.