Jak uskladnit česnek na zimu?

Máte na zahrádce hodně česneku? To je jedině dobře. Česnek je jedním z druhů zeleniny, která je jakýmsi všelékem. Jeho charakteristická chuť nás provází řadou pokrmů, bez kterých by to zkrátka nebylo ono.

Správný čas sklizně

Základní podmínkou je správný čas na sklizeň. Ten připadá na konec léta a začátek podzimu. Jeho natě už musí usychat a uvadat, ale nesmí se na něm objevit plíseň. Česnek jednoduše vyryjeme tím, že mu nadzvedneme hlavičku, čímž mu odlehčíme a pak ho jenom hezky vytáhneme. Co potom? Je několik možností, jak potom česnek uchovat na dobu, kdy ho budeme potřebovat. Ale nejprve by měl pořádně vyschnout, a to venku, na čerstvém vzduchu.

Sušený česnek potřebuje sucho a chlad

Pokud chceme česnek usušit, pak k sobě svážeme asi pět kusů česneků včetně natí a zavěsíme je někam do sucha a chladna, ideálně někam, kde proudí vzduch. Ten nám zajistí to, že česnek nezplesniví. Nejlepší místa tak bývají půdy, verandy či stodoly.

Česnek také můžeme dát po plastové nádoby, která má uzavíratelné víko a necháme ji na suchém a vzdušném místě.

Můžete ho i zamrazit

Dalším způsobem je zmrazení. Nejprve česnek rozebereme na jednotlivé stroužky a potom ho očistíme od slupek a nánosů bláta. Potom jej dáme do hrnce s vlažnou vodou a necháme jej asi na hodinu v něm. Dále ho ještě jednou očistíme a dáme jej zamrazit do mikrotenového sáčku.

Usušit a pomlet

Česnek může být i usušený a pomletý, kdy je nakrájen na plátečky a položen na vzdušnou podložku. Suší se po dobu čtyř dnů (v zimě i na radiátoru) a poté se umele v mixéru, pokud nemáte mixér, nezoufejte, budou vám stačit i klasické mlýnky na kávu. Takto zpracovaný česnek vydrží i dvě zimy. Pak stačí jenom jedno, nezapomenout na něj a přidávat si ho do jídla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.