Jak se zbavit zápachu z bot?

Zápach z bot je velice nepříjemná záležitost, která vás může dostat do trapných situací. Existují však účinné rady a tipy, které vám se zápachem pomůžou bojovat a také se ho zbavit. Vy už se tak nemusíte stresovat tím, že se po dlouhém dni stráveném v botách máte zout u lékaře nebo na návštěvě. Přestaňte se bát zouvání!

Dejte stop nepříjemným pachům!

Zápach linoucí se z bot a pomalu postupující společně s vámi skrz celým domovem, se stane brzy minulostí! Známá věta „prevence je základ“ platí i v tomto případě. Při koupi dbejte na výběr prodyšné obuvi a kvalitních materiálů. Pokud se vám zpotí nohy nebo se vám do obuvi dostane voda, nezapomeňte boty dobře vysušit. Chození v mokrých botách nastartuje velice intenzivní a otravný zápach a může mít za následek i tvorbu plísní, které samy o sobě mohou nejen svědit a pálit, ale také doslova smrdět!

Pokud je to možné, je dobré boty jednou za čas vyprat a také je střídat. Ponožky a silonky by měly mít savou vrstvu a antibakteriální úpravu, která nohy udrží pěkně voňavé. Důležitou roli hraje rovněž hygiena. Pravidelnou péči o nohy rozhodně nepodceňujte, protože i ta vám pomůže v boji se zápachem z bot. Když už se zápach objeví, jednejte co nejrychleji. Na trhu je řada speciálních sprejů, které by měly účinně zápach pohlcovat a eliminovat jeho tvorbu. Ne vždycky to je ale pravda.

V případě, že vás zklamala chemie, můžete vyzkoušet pár babských rad. Pomoci může nasypání jedlé soli do boty, kterou necháte přes noc působit. Využít můžete rovněž kočičí stelivo, které má za úkol hlavně pohlcovat zápach s kočičích výměšků. Zápach může vymizet i pomocí libečku, který do bot umístíte a necháte působit nebo pomocí roztoku vody, octa a citrónové šťávy, který do bot rozprášíte a necháte je pořádně vyschnout. Citrón můžete také nakrájet na plátky a vložit jej na noc do bot. Za zkoušku stojí i nákup ponožek s obsahem stříbra, které pachy výrazně eliminuje. Vyzkoušejte jednoduché tipy, které vás zbaví zápachu i trapných situací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.