Jak zazimovat muškáty?

Muškáty jsou nádherné květiny, které ozdobí balkóny, altány a okenní parapety. Když kvetou, vypadají famózně a léto se zdá být ještě veselejší a voňavější. Pokud si tyto květiny budete chtít zachovat i do příštího roku, musíte je správně zazimovat. Podívejte se na pár kroků, ze kterých se zazimování muškátů skládá, a připravte je na další bohatě kvetoucí rok.

Pozor na mrazy!

Zazimování muškátů moc dlouho neodkládejte. Delší vystavení muškátů mrazům znamená pro tuto květinu rychlé uhynutí. Pokud již nějaké mrazíky zahradou prošly, nečekejte a muškáty přesuňte do teplejších míst. Při zazimování muškátů se postupně snižuje i zálivka. S klesající teplotou snižujte frekvenci zalévání. Chcete – li rostlinu uložit k „zimnímu spánku“ rozhodně ji nehnojte. Přes zimu by se měla květina zastavit v rozrůstání i dozrávání. Odstraňte poupata, květy, oschlé listy, květy a také rostliny nebo jejich části, které jsou napadené chorobami či škůdci. Provedením těchto činností zabráníte šíření plísní a rostlinu pro další rok posílíte. Následuje stříhání. Vezměte si ostré nůžky a odstraňte všechny letošní výhonky opatrně nad kolénkem. Zachovejte pouze původní větvení.

Po ukončení této fáze uložte rostliny na místo s dostatkem světla, kde se teplota pohybuje mezi 6 – 8 ºC a podlévejte je pouze jednou týdně. Muškáty můžete zazimovat rovněž bez substrátu. Očistěte a sestřihněte kořeny a naskládejte muškáty do květináče. Pak zasypte kořeny rašelinou, pískem nebo pilinami. Přesazování a hnojení rostlin přesuňte až na jaro po ukončení období vegetačního klidu. Zazimování muškátů je jednoduchá a nenáročná práce, se kterou prostě jen musíte začít včas, což znamená v polovině září nebo nejpozději začátkem října. Připravte si své oblíbené rostlinky tak, aby se vaše balkóny či zahrada zaplnili v následujícím roce bohatými a okouzlujícími květy muškátů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.