Hromadné oznámení zaměstnavatele pro ČPZP – formulář ke stažení

Zaměstnavatelé jsou vázáni zákonnými požadavky vztahujícími se na zdravotní pojištění, za jejichž nedodržení nebo porušení hrozí pokuty. Mezi povinnosti zaměstnavatele patří přihlášení tedy registrace zaměstnavatele, podání hromadného oznámení za zaměstnance a přehledu o platbě pojistného. K tomuto účelu slouží speciální formuláře, které je nutné vyplňovat v souladu s nastavenými pravidly resp. kódy, které rozlišují jednotlivé skutečnosti.

Mezi povinnosti zaměstnavatele patří již výše zmiňované hromadné oznámení zaměstnavatele. Tato povinnost vzniká při nástupu zaměstnance, který má trvalý pobyt na území ČR nebo zaměstnance s trvalým pobytem v EU, který je ale pojištěn v České republice a má již přiděleno číslo pojištěnce. Hromadné oznámení se vztahuje také na první přihlášení zaměstnance, který není občanem některé ze zemí EU a nemá trvalý pobyt v České republice. Rovněž v případech, kdy je pracovní poměr ukončen nebo došlo ke změně zdravotní pojišťovny či se jedná o tzv. jednodenní zaměstnání, které vzniká a zaniká v jeden den, je zaměstnavatel povinen podat hromadné oznámení.

Ohlášení zaměstnavatele je nutné také v případě změn, které vedou k přechodu povinnosti hradit pojistné ze zaměstnavatele na stát. Mezi takové skutečnosti patří například nástup na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou a jejich ukončení, nástup do důchodu a mnoho dalších případů, které jsou přesně stanoveny a definovány jednotlivými kódy.

Formulář si můžete stáhnout na následujícím odkazu :

Hromadné oznámení zaměstnavatele ČPZP – formulář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.